Σε εξέλιξη παραμένουν οι δασικές πυρκαγιές στο Βαβούριο του Δήμου Φιλιατών Θεσπρωτίας και στο Λαγόποδο Ζακύνθου, ενώ συνεχίζει να καίει για δεύτερη ημέρα η φωτιά στην Αγία Μονή Κυθήρων, σε χορτολιβαδική έκταση.
Σε εξέλιξη παραμένουν οι δασικές πυρκαγιές στο Βαβούριο του Δήμου Φιλιατών Θεσπρωτίας και στο Λαγόποδο Ζακύνθου, ενώ συνεχίζει να καίει για δεύτερη ημέρα η φωτιά στην Αγία Μονή Κυθήρων, σε χορτολιβαδική έκταση.