Κρατώντας όπλο, άγνωστοι επεχείρησαν να κλέψουν πετρέλαιο απο τα ντεπόζιτα μηχανημάτων εργοταξίου.
Το περιστατικό έγινε χθες τα ξημερώματα σε εργοτάξιο στο 3ο χιλιόμετρο της Εθνικής οδού Μοιρών – Ηρακλείου. Όπως κατήγγειλε στο Αστυνομικό τμήμα Μοιρών, ο 44χρονος φύλακας του εργοταξίου, δύο άγνωστοι άνδρες με καλυμμένα τα χαρακτηριστικά του προσώπου τους, αποπειράθηκαν ανεπιτυχώς να αφαιρέσουν πετρέλαιο από υπάρχοντα μηχανήματα έργων.