«Ποιος έγραψε αυτό το απαίσιο τραγούδι;» Φώναξα θυμωμένος στη Μαρίνα που άκουγε –αν είναι δυνατόν!- ένα τραγούδι για έναν (με συγχωρείτε για τη λέξη αλλά θα την πω)…. κουκουλοφόρο! Μαμά μπαμπά είμαι κουκουλοφόρος Μαμά μπαμπά είμαι κακό παιδί….
-Λέγεται Σπύρος Γραμμένος….μου είπε η Μαρίνα χαμογελώντας, προφανώς ευχαριστημένη που το τραγούδι με εκνεύριζε -Και είναι κανονικός άνθρωπος αυτός που έχει γράψει τέτοια λόγια; -I don’t know dear… βρες τον να τον ρωτήσεις